907

Primera

V. K.
0
Barcelona je do druge pobjede u prvenstvu došla tek pred kraj utakmice u Villarrealu, dugo su Lionel Messi i društvo slamali otpor žute podmornice, pogađali stative... Pobjedu im je donio pričuvni igrač, 19-godišnji Sandro Ramirez. Mladić koji je stigao iz Las Palmasa i prošao Barceloninu nogometnu školu, ušao je u igru u 70. minuti, zamijenivši Pedra. Dvanaest minuta kasnije, iskoristio je sjajnu šansu koju mu je namjestio Messi. Argentinac je svladao vratara Sergia Asenja, a Sandro zakucao loptu u mrežu domaće momčadi. Barcelona je utakmicu započela bez dvojice igrača koji su dosad, uz Messija, kreirali igru blaugrane. Andres Iniesta ozlijedio je koljeno, a Xavi je susret započeo na klupi. Kreacija je bila u rukama Ivana Rakitića koji je postao standardni član prve postave Enriqueove momčadi, i naravno Lionela Messija. Domaći braniči nisu imali previše razumijevanja za Messijeve "fantazije" na terenu. Frustracija gostiju je rasla, kako se približavao kraj utakmice.
Villarreal 0-1 Barcelona Highlight 31/08/2014 by ifichannel U nastavku su ušli i Xavi i Neymar, ali Enrique je pogodio tek iz treće. Ključnim se pokazalo uvođenje 19-godišnjeg Sandra. U prvom kolu, gol je postigao mladi Munir, Katalonci stvarno imaju "municije" u napadu, ali ni to ponekad nije dovoljno da bi se zabio gol. Imali su i domaći šanse, i oni su dvaput pogađali vratnicu, ali lopta na El Madrigalu nije bila raspoložena za ulazak u gol. Barcelona je u dva kola došla do dvije pobjede, nakon Elchea, svladala je i Villarreal. To je za Katalonce uobičajeni posao, ali ovo gostovanje nije im bilo nimalo lagano.