Subota definitivno nije dan favorita: Atletico kiksao kod kuće
907

Primera, 4. kolo

M. H.
0
Aktuelni prvaci Španije, igrači madridskog Atletica, neočekivano su večeras kiksali u četvrtom kolu Primere. Kod kuće su samo remizirali protiv Celte iz Viga. Završilo je 2:2, a junak susreta bio je golman gostiju Alvarez, koji je u nekoliko navrata bravoruzno sačuvao svoju mrežu. Vicente Calderon zaledio je Pablo Hernandez u 19. minuti sjajnim pogotkom. Ipak, do kraja poluvremena domaći su golovima Mirande i Godina. Ipak, Miranda se od heroja pretvorio ubrzo u tragičara, jer je početkom nastavka skrivio penal, iz kojeg je Nolito postavio konačnih 2:2. Do kraja susreta domaći su svim silama pokušali slaviti, ali poništena su im dva pogotka zbog ofsajda. Tu se ispriječio i već spomenuti Alvarez, zaključavši svoju mrežu. Bio je ovo već drugi remi šamipona u novoj sezoni Primere, a tek je četvrto kolo.