Stamford Bridge zanijemio: Silva izbacio Chelsea, PSG u...
Stamford Bridge zanijemio: Silva izbacio Chelsea, PSG u četvrtfinalu!

Liga prvaka

V. K.
0
Chelsea i PSG remizirali su 2:2 na Stamford Bridgeu nakon produžetaka, pa je dalje otišao prvak Francuske. Paris St. Germain se nalazio u teškoj situaciji na Stamford Bridgeu od 32. minute utakmice. Naime, tada je sudija odlučio dati direktan crveni karton najboljem igraču gostiju iz Francuske Zlatanu Ibrahimoviću. Čini se kako je Ibra prestrogo isključen, ali to nije promijenilo situaciju na terenu. Međutim, ako je neko očekivao kako će Chelsea imati nadmoć na svom terenu, sa igračem više, prevario se. Već početkom drugog poluvremena PSG je potpuno prenio igru na polovinu Chelseaja, koji se branio sa igračem više. Sjajnu priliku imao je u 70. minuti Javier Pastore, ali je golman Chelseaja Thibaut Courtois pokazao klasu. Na drugoj strani, desetak minuta kasnije, uzvratio je Ramires, ali se sjajnom intervencijom istakao i golman gostiju, italijanski reprezentativac Sirigu. Odmah nakon toga, Chelsea je poveo. Nakon kornera, najviši u skoku bio je Gary Cahill, koji je pogodio za vodstvo domaćih. Kada su svi mislili kako je ova utakmica riješena, pet minuta prije kraja, PSG je izjednačio sjajnim golom glavom Davida Luiza. Utakmica je potom otišla u produžetke. Prvo je Eden Hazard sa bijele tačke pogodio za novo vodstvo Chelseaja u 96. minuti, ali je u 113. minuti Thiago Silva pogodio za 2:2 i prolazak PSG-a u četvrtfinale.