Spektakl na Parku prinčeva, APOEL osvojio prvi bod
907

GRUPA F

S. T.
0
Pravi spektakl viđen je Parku prinčeva gdje su snage odmjerili PSG i Barcelona, što je bio i derbi prve večeri drugog kola Lige prvaka. Na kraju su slavili Parižani sa 3:2, iako su im tri boda "visila u zraku". Počelo je žestoko, pogodio je Luiz već u 10. minuti, da bi samo tri minute kasnije izjednačio Lionel Messi. Na naredni gol se čekalo 14 minuta kada je Veratti dove PSG u vodstvo. Za 3:1 i veliku prednost timu Laurenta Blanca pogađa Matuidi u 54. minuti. Gol nade za Katalonce postigao je samo dvije minute kasnije Neymar, i toje bilo sve što se tiče golova na Parku prinčeva gdje večeras na terenu nije bilo Zlatana Ibrahimovića. Druga utakmica grupe G odigrana je u Nikoziji gdje su igrali APOEL i Ajax. Završilo je 1:1, a strijelci su bili Lucas Andersen za goste i Gustavo Manduca sa bijele tačke za domaće.