907

Evropska liga

V. K.
0
Večeras su kompletirane prve utakmice play-off faze kvalifikacija za Europsku ligu. A i ove večeri na europskim nogometnim terenima bilo je mnoštvo iznenađujućih rezultata... No, iznenađenje dana svakako je domaći poraz (2:1) Lyona od rumunjske Astre Giurgiu. A Lyon je uz dodatno rušenje ugleda ostao i bez braniča Lindsaya Rosea koji zbog crvenog kartona neće moći zaigrati u uzvratu. Neugodan poraz (1:0) doživio je i Jelavićev Hull na gostovanju kod Lokerena. Nikica Jelavić na travnjaku je zaigrao od 72. minute, dok je za domaće posljednje dvije minute odigrao Abdurahimi. Vahid Halilhodžić uspješno je debitirao na klupi Trabzonspora. Njegova je momčad sa 2:0 nadvisila Rostov kod kojeg su punu minutažu odradili Stipe Pletikosa i Hrvoje Milić. Azerbajdžanski Neftči postigao je četiri pogotka na gostovanju kod Partizana, a Beograd je napustio s minimalnim porazom (3:2). Nogometaši Neftčija čak su dva puta pogađali svoju mrežu... Vedran Ćorluka odradio je svih 90 minuta u remiju svog Lokomotiva na gostovanju kod ciparskog Apollona. Rusi su dvoboj zaključili s dva igrača manje, hrvatski sudac Ivan Bebek u svlačionicu je ranije poslao Tigorjeva i Denisova. Popusta nije bilo ni za Ćorluku koji je zaradio "samo" žuti karton. Rezultati Aktobe 0 - 1 Legia Warszawa FC Astana 0 - 3 Villarreal Dinamo Moscow 2 - 2 Omonia Nicosia AEL Limassol 1 - 2 Tottenham Hotspur FK Karabakh 0 - 0 FC Twente HJK 2 - 1 Rapid Wien Ruch Chorzow 0 - 0 Metalist Kharkiv PSV Eindhoven 1 - 0 Shakhtyor Soligorsk Dinamo Minsk 2 - 0 Nacional Elfsborg 2 - 1 Rio Ave Karabukspor 1 - 0 Saint Etienne Petrolul Ploiesti 1 - 3 Dinamo Zagreb Apollon Limassol 1 - 1 Lok. Moscow Young Boys 3 - 1 Debrecen Zorya 1 - 1 Feyenoord PEC Zwolle 1 - 1 Sparta Prague Panathinaikos 4 - 1 FC Midtjylland Trabzonspor 2 - 0 FK Rostov Zimbru 1 - 0 PAOK Thessaloniki FC Asteras Tripolis 2 - 0 Maccabi Tel Aviv Grasshoppers 1 - 2 Club Brugge Partizan Beograd 3 - 2 FK Neftchi Trnava 1 - 3 FC Zurich Lokeren 1 - 0 Hull City Lyon 1 - 2 Astra Giurgiu RNK Split 0 - 0 Torino Real Sociedad 1 - 0 FC Krasnodar FK Sarajevo 2 - 3 Borussia Monchengladbach