907

Bordo tim slavio 5:3

M. H.
0
Veterani Sarajeva danas su u gradskom derbiju u okviru 22. novogodišnjeg turnira "Asim Ferhatović Hase" nadigrali Željezničar s 5:3. Plavi su se prvi radovali, jer je Samir Mekić u 4. minuti pogodio mrežu bordo tima. Sarajevo je već u sljedećem napadu bilo blizu izjednačenja, ali je šut Memnuna Suljagića odsjeo na stativi. Ipak, u 10. minuti Selimović je poravnao, a preokret donio Naser lijepim pogotkom. Do kraja poluvremena izdvajamo i prečku Džema Smječanina. I u nastavku je tim s Koševa bio bolje, te je golom Janjoša poveo 3:1, a ubrzo je Mekić novim pogotkom smanjio rezultat. Do kraja je bordo tim postigao još dva pogotka, preko Amara Ferhatovića i Damira Hadžića, a plavi s Grbavice su dali još jedan, te je ostalo 5:3. veterani sarajevo1 Za najboljeg igrača tog duela proglašen je Džemo Smječanin, nekadašnji napadač Sarajeva.