Roma u zadnjoj sekundi ispustila pobjedu u Moskvi
907

Liga prvaka

M. G.
0
U prvoj utakmici petog, pretposlednjeg kola Grupe E Lige prvaka, Roma propustila veliku priliku da kao gost savladala CSKA. Domaći su izjednačili u posljednjim sekundama utakmice i zadržali šanse za plasman u drugu fazu takmičenja! Dugo ni jedni ni drugi nisu uspjevali da upute udarac u okvir gola, ali kako se bližio kraj prvog poluvremena, borba je u hladnoj Moskvi konačno počela da se rasplamsava. U 43. minuti Roma je došla do vodstva. Slobodan udarac na dvadesetak metara od gola domaćih iznudili su Rimljani. Idealna situacija za maestralnog kapitena Rome Francesca Tottija, koji je snažno šutirao pored živog zida i poslao loptu pod prečku nemoćnog Akinfeejeva - 0:1. Tim rezultatom se ušlo u drugo poluvrijeme, a i u nastavku je Roma bila bolji rival, ali nije uspjela to da konkretizuje još jednim golom. U 60. minutu, Nainngolan je imao sjajnu priliku da duplira prednost svog tima, ali je udarac na kraju za malo bio neprecizan. U 80. minutu sjajna prilika i za Adema Ljajića, koji je šutirao iskosa sa lijeve strane oštro po zemlji, ali je Akinfejev uspio nogom da zakači tu loptu i sačuva mrežu. I kada je već isticala nadoknada vremena, Strootman je izgubio loptu na sredini terena, uslijedila je munjevita akcija domaćih, a Berezutsky uspjeva da je realizuje posloke centaršuta sa lokeve strane - 1:1. Poslije ovakvog epiloga, obje ekipe imaju po 5 bodova, pa su i dalje u igri za drugo mjesto na kraju prve faze takmičenja.