907

SERIE A

B. T.
0
Fudbaleri Rome na gostovanju kod Fiorentine upisali su minimalnu pobjedu 1-0 te se na taj način približili Juventusu na osam bodova zaostatka nakon kompletiranog 34. kola Serie A.
Fiorentina je odigrala dobru i otvorenu utakmicu protiv Rome, ali nije uspjela uzeti niti bod. Rimljani su odnijeli minimalnu pobjedu 1-0 pogotkom Radje Nainggolana iz 26. minute. Dobar dio posla kod pogotka napravio je Ljajić koji je sjajno poslužio Belgijca, a ovaj poslao loptu iza leđa Neta. Roma je uspjela do kraja susreta sačuvati prednost iako je Fiorentina opasno prijetila. U nekoliko navrata domaćin se našao u odličnoj poziciji za postizanje pogodaka, posljednji put Matri u 93. minuti, međutim mreža Rome ostala je nedirnuta. Miralem Pjanić je odigrao svih 90 minuta, a za svoju predstavu je prema portalu whoscored.com dobio ocjenu 7.9, drugu najbolju kod Vučice, odmah iza Nainggolana. Ova pobjeda Romu je približila na osam bodova od Juventusa dok je Fiorentina na deset bodova zaostatka za Napolijem s kojim se bori za Ligu prvaka i po svemu sudeći gubi tu bitku. Prvi pratitelj Inter nalazi se sada na samo dva boda zaostatka. Serie A, 34. kolo: Fiorentina-Roma 0-1 (Nainggolan 26)