Roma demonstrirala silu: Boateng srušio City
907

Liga prvaka

V. K.
0
U okviru grupe E igrali su večeras Bayern - Manchester City i Roma - CSKA. Nakon dugo godina Roma je zaigrala u Ligi prvaka, a pred svojim navijačima je pružila utakmicu za pamćenje. Sa ubjedljivih 5:1 pregažen je CSKA, a Roma je s ovom pobjedom poslala jasnu poruku Bayernu i Manchester Cityu da nisu sigurni kao putnici u drugi krug. Bxwr7OuIMAEueYs Već u šestoj minuti Roma je povela golom sjajnog Juana Manuela Iturbea. Već četiri minute kasnije Gervinho je povisio na 2:0, da bi Maicon nakon samo 20 minuta igre donio Romi prednost od čak tri gola. Gervinho je svoj drugi gol na ovom susretu postigao u 31. minuti, a katastrofu Moskovljana okrunio je autogolom u 50. minuti Sergei Ignashevich. Počasni gol za CSKA bio je djelo Muse osam minuta prije kraja utakmice. Miralem Pjanić proveo je svih 90 minuta u dresu Rome na terenu. U drugom susretu iz ove grupe, snage su na Allianz Areni odmjetili Bayern i Manchester City, a sve do zadnje minute bilo je bez golova, 0:0. 10615604_793248754066516_5080034519672200434_n Edin Džeko počeo je ovaj susret od prve minute, te bio jedan od boljih u dresu Građana, a imao je i nekoliko dobrih prilika. Junak utakmice bio je golman Manchester Citya Joe Hart, koji je odbranio sve udarce u okvir svog gola. Sve, osim udarca Jeroma Boatenga u posljednjoj minuti susreta, koji je tako donio tri boda Bavarcima. AS Roma 1-0 CSKA Moscow (Goal Iturbe) 17-09-2014 by Champ. Maicon Goal - AS Roma vs CSKA Moscow 3-0 ( UCL ) 2014 HD by Sport HDTV AS Roma vs CSKA Moscow Gervinho 4-0 Goal ( UCL ) 2014 by WTFunny Ignashevich S. (Own goal) - AS Roma 5-0 CSKA Moscow - 17-09-2014 by NewsTv2014