Raspucani

SJAJNI ARSENAL

K. P.
0
U prvoj utakmici nedeljnog programa Premer lige, na svom Emirates stadionu, Arsenal je savladao gostujuću Aston Villu sa visokih 5:0. Sjajna parija izabranika Arsena Wengera koji su već u 8. minuti poveli nakon sjajne asistencije Ozila koju je iskoristio Olivier Giroud i svojoj ekipi donio prednost sa kojom se otišlo na odmor. http://www.dailymotion.com/video/x2g5ab8_olivier-grioud-goal-arsenal-1x0-aston-villa-01-02-2015_sport Drugo poluvrijeme počelo je u laganom ritmu, a onda su "Topnici" dodali u brzinu više.Prvo je Mesut Ozil nakon asistencije Girouda pogodio za 2:0, da bi nakon fantastične kontre Theo Walcott bio strjielac za 3:0. http://www.dailymotion.com/video/x2g5bx1_mesut-ozil-goal-arsenal-2-0-aston-villa-premier-league-1-2-2015_sport http://www.dailymotion.com/video/x2g5fng_theo-walcott-goal-arsenal-vs-aston-villa-3-0-bpl-2015_sport Arsene Wenger izvršio je dvije izmjene, a na teren su umjesto Ramseya i Walcotta u igru ušli Rosicky i mladi Akpom, a ovaj 19-godišnji napadač već u prvim kontaktima sa loptom pada u 16 metara, a sudija Antony Taylor pokazuje na 11 metara. Siguran realizator bio je Santi Cazorla. http://www.dailymotion.com/video/x2g5ezi_santi-cazorla-goal-arsenal-vs-aston-villa-4-0_sport Do kraja utakmice Arsenal je igrao svoju prepoznatljivu pass igru, da bi konačnih 5:0 i potop gostiju iz Birmingema zaključio takođe 19-godišnji Hector Bellarin, desni bek Arsenala koji sve više dobija priliku. http://www.dailymotion.com/video/x2g5g0q_hector-bellerin-5-0-arsenal-aston-villa-01-02-2015-hd_sport