PSG slavio protiv Metza za prvo mjesto na tabeli
907

Francusko prvenstvo

K. Dedović
0
Prva utakmica 14. kola francuske Lige 1. odigrana je između Metz-a i PSG-a. Rezultat je završen u korist PSG-a, a na utakmici je viđeno čak 5 golova. Gosti su slavili sa 2 - 3 Metz: Bussmann (Palomino), Carrasso, Choplin, Kashi, Lejeune, Maïga, Malouda (Krivets), Metanire, Milan, N'Daw, Sarr (N'Gbakoto) PSG: Cabaye (Chantôme), Ibrahimović, Lavezzi, Marquinhos, Maxwell, Motta (Matuidi), Pastore, Rabiot (Cavani), Silva, Sirigu, van der Wiel Prvi do pogotka su stigli gosti, ekipa PSGa je povela preko Pastorea kada je u 9. minuti pogodio za vodstvo svoje ekipe od 0-1. Sedam minuta kasnije, PSG stiže do svog drugog gola preko igrača Bussmanna koji pogađa vlastitu mrežu, za vodstvo PSGa od 0:2. S tim rezultatom se otišlo na pauzu. Domaći su bolje otvorili drugo poluvrijeme, te postigli dva gola. U 49. i 53. minuti Metz dolazi do izjednačenja a strijelac oba puta bio je Maïga, koji je dva puta pogodio sa bijele tačke. Pred sami kraj meča Lavezzi pogađa za novo vodstvo gostujuće ekipe i povisuje rezultat na 2:3. PSG je ovom pobjedom "zasjeo" na prvu poziciju na tabeli Lige 1 sa 30 bodova, dok je Metz ostao na 9. mjestu sa osvojenih 18. bodova.