Portugal minimalno protiv Meksika, Kolumbija ubjedljiva sa Jordanom

PRIJATELJSKE UTAKMICE

B. T.
0
Fudbalska reprezentacija Meksika sa minimalnih je 1-0 poražena od Portugala u Foxboroughu u Massachusettsu. Meksikanci su poraženi u samoj završnici utakmice, tačnije u 93. minuti. Portugal je zaradio slobodni udarac na nekih 35 metara od gola Meksika s desne strane svog napada. Loptu je uzeo Joao Moutinho, uputio sjajan centaršut u kazneni prostor Meksika, gdje je prvi do lopte s glavom stigao Bruno Alves i sjajno pogodio za 1-0. Kolumbija je s 3-0 slavila protiv Jordana, no ne tako lako kako rezultat ukazuje. Naime, Kolumbija je dva pogotka postigla s bijele točke i to za 1-0 i 2-0. Drugi je gol postignut tek u 83. minuti, dok je jedini gol iz igre Kolumbija zabila u 89. Japanci su u golijadi s 4-3 bili bolji od Zambije, nakon što je afrička reprezentacija povela s 2-0. Honda je postigao dva pogotka, a Kagawa i Okubo po jedan. Grčka je s 2-1 bila bolja od Bolivije, dok su Kostarika i Irska odigrali bez pobjednika 1-1.   Prijateljske utakmice: Kolumbija – Jordan 3-0 (Rodriguez 42-11m, Cuadrado 83-11m, Guarin 89) Japan – Zambija 4-3 (Honda 40-11m, 75, Kagawa 74, Okubo 90 / Katongo 9, Sinkala 29, Musonda 89) Grčka – Bolivija 2-1 (Kone 21, Katsouranis 54 / Cardozo 70) Kostarika – Irska 1-1 (Borges 64-11m / Doyle 18) Portugal - Meksiko 1-0 (Bruno Alves 90+3)