907

Liga prvaka

V. K.
0
U okviru grupe C Lige prvaka večeras su se sastali Bayer Leverkusen - Zenit i Monaco - Benfica. Apotekari su na svojoj BayAreni sa laganih 2:0 savladali momčad iz St. Petersburga, te se tako približili osmini finala Lige prvaka. Giulio Donati doveo je Bayer u prednost u 58. minuti, da bi konačan rezultat postavio u 63. minuti Kyriakos Papadopoulos. Nekadašnji kapiten reprezentacije BiH Emir Spahić teren je morao napustiti u 60. minuti zbog povrede. U drugom susretu iz ove grupe, Monaco i Benfica su odigrali bez golova 0:0. U okviru grupe D, Borussija Dortmund je sa uvjerljivih 4:0 deklasirala Galatasaray u Istanbulu. Prva dva gola za ekipu trenera Jurgena Kloppa postigao je Pierre Aubemeyang, treći je bio djelo Marca Reusa, a četvrti Adriana Ramosa. Andy Najar doveo je Anderlecht u prednost protiv Arsenala, ali je Kierran Gibbs u posljednjim trenucima susreta pogodio za izjednačenje na 1:1, da bi u sudijskom vremenu Lukas Podolski donio pobjedu Arsenu Wengeru za rođendan.
Andy Najar Goal ~ Anderlecht 1-0 Arsenal ~ Champions League 22/10/2014 by Football Highlights
Donati Goal ~ Bayer Leverkusen 1-0 Zenit ~ Champions League 22/10/2014 by Football Highlights
Papadapoulos Goal ~ Bayer Leverkusen 2-0 Zenit ~ Champions League 22/10/2014 by Football Highlights
Galatasaray 0 - 1 Dortmund Aubameyang by Yariga
Goal Aubameyang - Galatasaray 0-2 Dortmund - 22-10-2014 by ER TV
Galatasaray 0 - 3 Dortmund Reus by Yariga