907

Novajlije briljirale

M. H. (Foto: Fkzeljeznicar.ba)
0
Na stadionu Grbavica fudbaleri najtrofejnijeg kluba u BiH ostvarili su visoku pobjedu od 10:0 protiv Famosa iz Vojkovića. Plavi su počeli u sastavu: Antolović – Stanić, Zeljković, Bogdanović, Kvesić – Tomić, Sadiković, Jamak, Baša, Bučan – Bajić. U 12. minuti Željo je poveo. Kvesić je odlično centrirao, a danas najbolji pojedinac Edi Baša postigao prvi pogodak. Tri minute poslije Bajić je šutirao iz slobodnog udarca, ali je lopta prošla pored lijeve stative gostujućeg gola. Na 2:0 povisio je Damir Sadiković nakon asistencije Baše. U 22. minuti Sadiković šutira, ali Remić odlično brani. Nedugo zatim Bajić pokušava, ali je ponovo golman Famosa na visini zadatka. Igrala se 28. minuta kada smo vidjeli novi pogodak. Bajić je šutirao i pogodio prečku, a odbijenu loptu u mrežu pospremio Edi Baša. Dvije minute poslije Bajić je izašao sam pred golmana gostiju, ali je njegov lob udarac završio preko gola. U 40. minuti Kvesić nakon odlične akcije prolazi po lijevoj strani, odigrava povratnu loptu za Bašu koji preciznim udarcem pogađa nebranjeni dio mreže gola gostiju, javlja zvanična stranica tima s Grbavice. Pred sami kraj prvog dijela puleni Admira Adžema su postigli još dva pogotka. Prvo je u 42. minuti Bajić asistirao Bučanu za 5:0, da bi minutu poslije Bučan nakon solo prodora efektno pogodio za 6:0. Na početku drugog poluvremena Ćeman je zamijenio Antolovića na golu Plavih. U 51. minuti Baša je nakon solo prodora šutirao, ali je Remić odličnom odbranom sačuvao gol svoje ekipe. Trostruka izmjena u redovima Željezničara je izvršena u 53. minuti. Igru su napustili Kvesić, Tomić i Bajić, a na teren su izašli Čolić, Kosorić i Turković. U 57. minuti Jamak je pokušao, a golman gostiju odličnom paradom loptu izbacio u korner. Novo pojačanje Plavih, Manuel Varea je u igru ušao u 58. minuti umjesto Sadikovića. Sedmi gol na utakmici gledaoci su vidjeli u 65. minuti kada je Nedo Turković pogodio. Samo dvije minute poslije ponovo je Turković pogodio, ovaj put na asistenciju Vareae. Za visokih 9:0 pobrinuo se Argentinac Varea nakon asistencije Bučana. Konačnih 10:0 postavio je svojim drugim golom Juan Manuel Varea u 89. minuti. Drugi tim slavio u Konjicu Fudbaleri Željezničara koji nisu igrali protiv Lovćena i Metalurga, pojačani juniorima, savladali su u Konjicu domaći Igman rezultatom 3:2. Plavi su na poluvremenu vodili sa 2:0 golovima Mekića i Dedića. Na početku drugog dijela domaći su preko Gece i Pribinje izjednačili na 2:2, a konačnih 3:2 je postavio Senad Kašić.