907

Rooney postigao dva gola

M. H.
0
Fudbaleri Manchester Uniteda u Denveru se večeras savladali Romu 3:2, a meč je obilježio fantastičan pogodak bh. reprezentativca Miralem Pjaniča. Susret je ponudio dopadljiv fudbal, iako je odigran po izuzetno velikoj vrućini. Wayne Rooney je s dva pogotka pokazao da se vraća u nekadašnju formu, ali najljepši pogodak je vlasništo našeg Zmaja, koji je sa svoje polivine terena lobovao trećeg čuvara mreže Crvenih đavola, 21-godišnjeg Sama Johnstonea. Rooney je u 36. minuti doveo Manchester United u vodstvo pogotkom s ruba kaznenog prostora, a samo tri minute trebalo je Mati da povećava vodstvo na 2:0. U nastavku Rooney postiže još jedan pogodak iz jedanaesterca, nakon što je u kaznenom prostoru srušen Wellbeck. Roma smanjuje u 75. minuti kada Pjanić iznenađuje mladog golmana manchester Uniteda i sa svoje polovine udara loptu koja završava u mreži engleskog tima. Prava majstorija našeg Pjanketa. Dvije minute prije kraja utakmice, Michael Keane igra rukom u kaznenom prostoru Manchester Uniteda, a Francesco Totti postavlja konačnih 3:2. Internationals Champions Cup je turnir koji je okupio osam evropskih klubova koji po Sjedinjenim Američkim Državama odigravaju utakmice podijeljeni u dvije grupe. U jednoj su Manchester United, Real madrid, Inter i Roma, a u drugoj Olympiakos, Liverpool, Manchester City i Milan.