Palermu bod na

Serie A

S. T.
0
Kada se pogleda sadržaj prvog poluvremena, činilo se da će ova utakmica biti veoma efikasna i da će rivali puniti do vrha, pa je poprilično iznenađenje što je rezultat iz 30. minuta ostao na kraju. Već u sedmom minutu Palermo je došao do vodstva preko Dybale i tako priredio "hladan tuš" domaćim navijačima. Ipak, Genova je odmah jurnula naprijed, imala inicijativu, mada nije bilo završnog pasa. Dybala je onda u 28. minutu mogao da pošalje i drugu loptu u mrežu, ali je odbrana domaćina izbacila loptu sa same gol linije. Ubrzo je stigla i kazna, Andrea Bertolacci je pokupio "otpadak" u šesnaestercu gostiju i izjednačio rezultat na 1:1. Samo dva minuta kasnije, Genova je mogla i do potpunog preokreta, ali je Sorentino odlično odbranio šut Antonellija. U 36. minutu ponovo sjajni Dybala sa još jednim odličnim udarcem, ali je ovoga puta Perin bio na visini zadatka. Drugo poluvreme nije bilo tako sadržajno. Prvu šansu su imali gosti preko Vasquza, koji je poslije fantastičnog solo prodora pogodio stativu. U 76. minutu viđena je jedna od najlepših akcija na meču. Pinila i Antonelli su razmijenili nekoliko dodavanja, potpuno izbacili odbranu gostiju, ali napadač Genove nije bio precizan i rezultat je ostao nepromenjen. Sa konačnih 1:1 vjerovatno nisu potpuno zadovoljni ni jedni ni drugi, pošto su imali prilike da dođu do pobjede, ali su pružili lijepu predstavu gledaocima u Đenovi.