Osam golova za "poniženje" Anderlechta i Galatasaraya
Osam golova za

Grupa D

S. T.
0
Najviše golova večeras, u okviru drugog kola Liga prvaka, viđeno je u grupi D, čak 8. Borussia iz Dortmunda je na gostovanju kod Anderlechta "očitala bukvicu" domaćinima savladavši ih sa 3:0. Strijelci za "Milionere" bili su Ciro Immobile u 3. minuti, dok je douple-pack postigao Adrian Ramos pogodivši u 69. i 79. minuti. Jedan od derbija večeri igran je na stadionu Emirates gdje je Arsenal visoko slavio nad Galatasarayem. Bilo je 4:1 za Topnike iz sjevernog Londona. Igrač večeri bio je nekadašnji napadač Manchester Uniteda Danny Wellbeck koji je sa svojim hat-trickom pokazao da je nepravedno prekrižen od strane Louisa Vaan Gaala. Wellbeck je pogađao u 22., 30. i 52. minuti. Strijelac za Arsenal bio je i Alexis Sanchez koji je pogodio u 41. minuti. Utješni pogodak za Turke postigao je Burak Yilmaz pogodivši sa "kreča" u 63. minuti. Penal je skrivio golman Arsenala Wojciech Szczesny zbog čega je dobio direktan crveni karton.