Na Koševu umalo od gotovog veresija: Sarajevo napokon slavilo
907

Olimpic kapitulirao u derbiju

M. H.
0
Sarajevo je nakon četiri vezana remija stiglo do trijumfa u Premijer ligi BiH. U osmom kolu na Koševu je kapitulirao Olimpic, a vidjeli smo susret s dva apsolutno različita poluvremena. Ipak, završilo je 4:2 za domaće. Fudbaleri Sarajeva počeli su napadački od samog početka, a prvo uzbuđenje vidjeli smo u osmoj minuti. Sjajno je po lijevoj strani probio bivši član Olimpica, Haris Duljević, a reprezentativac Makedonije Krste Velkoski dobro pucao. Ipak, još ljepše je odbranio Senedin Oštraković. Bio je to korner, nakon kojeg je Bordo tim i poveo. Prvo je sjajno glavom pucao Tatomirović, Oštraković uspio samo kratko odbiti, a to je odlično ispratio defanzivac Bojan Puzigaća i iz blizine poentirao za 1:0. Vukovi su se nakon toga otvorili, a u 12. minuti istrčali su kontru, koju je ispred Souze pravovremenim istrčavanjem spriječio Dejan Banović. Ipak, u 16. minuti mladi bh. reprezentativac Haris Duljević pogodio je za veliko vodstvo domaćih od 2:0. Iznenada se sjajni veznjak odlučio na udarac, koji je iznenadio Oštrakovića. Ništa specijalno se nije dešavalo do 34. minute, a onda je na semaforu stajalo 3:0. Nakon duže akcije domaćih, veoma lijep pogodak postigao je ponovo Puzigaća. Sjajni defanzivac odlično je prebacio golmana gostiju za već tada uvjerljivo vodstvo. Vukovi su pokušali uzvratiti u 38. minuti, bili i blizu pogotku, ali odbrana Sarajeva je otklonila opasnost ispred gola Bandovića. Gosti su prvi udarac u okvir gola uputili u 41. minuti, ali Bandović je odbranio udarac Brkovića. Do kraja poluvremena vidjeli smo još pokušaj Stojčeva, koji je otišao visoko preko gola, te dobar pokušaj Duljevića iz slobodnog udarca sa oko 30 metara. Trener gostiju, Mirza Varešanović, u nastavku je uveo u igru bivšeg napadača Sarajeva, Dalibora Pandžu, koji se nakon samo desetak sekundi mogao proslaviti. Ipak, njegov šut otišao je preko gola Bandovića. U devetoj minuti nastavka poništen je čist gol domaćim, kada je Puzigaća nakon kornera postigao i svoj treći gol na meču. Prethodno je golmanu Oštrakoviću zapeo igrač Olimpica Čomor, ali sudija Skakić je smatrao da je to faul igrača Bordo tima. U nastavku su se domaći malo opustili, ali je danas odlični Puzigaća u dva navrata odlično reagovao u odbrani, te spriječio goste da se vrate rezultatski u ovaj mali gradski derbi. Ipak, gosti su u 62. minuti postigli pogodak, preko bivšeg igrača Sarajeva Veldina Muharemovića, poslije veoma lijepe akcije. On se, baš kao i Duljević, nije radovao pogotku protiv bivšeg kluba. Deset minuta kasnije gosti su se mogli apsolutno vratiti u meč, ali nakon greške Duljevića Sulejman Smajić šutirao je preko gola. Bilo je to dosta sreće za Dejana Bandovića. Nakon toga Duljević se pokušao iskupiti, ali njegov šut Oštraković je odbio u korner. Bio je to prvi pokušaj domaćih u nastavku, u kojem su igrali dosta slabo i nezainteresovano. To su gosti kaznili u 88. minuti, kada je sjajno po lijevoj strani probio rezervista Pandža, a pogodio Brković iz neposredne blizine. Ipak, sve dileme oko pobjednika razriješio je mladi Samir Radovac, koji je u posljednjoj minuti regularnog dijela pogodio za konačnih 4:2. Treba istači da je u finišu umjesto danas veoma lošeg Miloša Stojčeva debitovao u bordo dresu Amer Bekić.