Marseille "utrpao" dva gola najboljoj odbrani Ligue 1
Marseille

Francuska

S. T.
0
Olimpique iz Marseillea je na otvaranju 15. kola Ligue 1 stigao do sedme uzastopne pobjede na Velodromu, ovoga puta protiv Nantesa koji je do ovog meča primio najmanje golova u ligi (9) - 2:0, tako da je barem na 24 sata pobjegao četiri boda vjernom pratiocu PSG, koji će dočekati Nicu. Florian Thauvin je na dodavanje Dimitrija Payeta, kome je ovo bila treća asistencija na posljednja četiri meča, otvorio goste u 24. minutu i postigao 100. gol Marseillea protiv Nantesa u Ligue 1. To je bio znak da će Kanarinci, koji su izgubili samo jednom na posljednjih šest međusobnih duela (dvije pobjede i tri remija), konačno ponovo položiti oružje i doživjeti treći poraz u aktuelnoj sezoni, što im je najbolji start od sezone 1994/95. Tako je i bilo pošto se Thauvibu 39. minutu našao u ulozi asistenta, a Fani po drugi put natjerao Riua da vadi loptu iz svoje mreže za konačnih 2:0.