907

Neslavno

M. G.
0
Defanzivac brazilske reprezentacije Marcelo neslavno je ispisao nove stranice historije pošto je postigao prvi autogol svoje zemlje na Svjetskim prvenstvima. Marcelo je zatresao svoju mrežu u 11. minutu meča sa Hrvatskom, koji je ’Selecao’ na kraju dobio sa 3:1, na otvaranju Svjetskog prvenstva u Brazilu. Brazilski fudbaler je napravio grešku pošto je Ivica Olić iskoristio rupu u odbrani domaćeg tima i uputio šut ka Nikici Jelaviću, koji je propustio loptu, da bi je Marcelo uputio u mrežu. 1934039373539abee56a622853417319_w640 U tom trenutku, 26-godišnji Marcelo je bio u šoku zbog svega što se desilo, a poslije utakmice je rekao da se potrudio da ostane miran. „Pomislio sam, ako dozvolim da to utiče na mene, to neće biti od koristi za tim“, rekao je Marcelo. Neymar je donio izjednačenje Brazilu u 29. minutu, a potom i preokret golom iz diskutabilnog penala u 71. minutu. Konačan rezultat postavio je Oscar u samom finišu susreta. U narednom kolu, u sredu, Brazil igra sa Meksikom, a Hrvatska dva dana kasnije sa Kamerunom.