Ludilo u Parmi: Devet golova, dva crvena kartona, slavlje...
Ludilo u Parmi: Devet golova, dva crvena kartona, slavlje Pippovog Milana

SERIE A

E. S.
0
Milan i Parma večeras su odigrali su nezaboravnu utakmicu na Ennio Tardiniju, a gosti su uspjeli doći do pobjede od 5:4. Rossoneri dolaze u vodstvo preko novopridošlice Bonaventure, koji je postigao debitantski gol na asistenciju Honde. Međutim, već u narednom napadu Parma izjednačava preko Antonija Cassana, bivšeg igrača Milana. Uslijedio je pogodak Honde i to njegov drugi u sezoni. Do pauze je i Menez pogodio mrežu Mirantea, sa penala, pošto je Francuza srušio Lucarelli. Činilo se kako će Milan lako odnijeti bodove iz Parme, ali Felipe početkom nastavka vraća nadu domaćima. Milan ostaje sa igračem manje, jer je Bonera zaradio crveni karton. To nije previše utjecalo na izabranike Pippa Inzaghija, koji vraćaju dvostruku prednost preko De Jonga. Tu nije bio kraj. Prvo Lucarelli smanjuje na 3:4, no potom Felipe dobija crveni karton. Menez je desetak minuta prije kraja dotukao Parmu, a kao šlag na tortu dolazi autogol Mattije de Sciglija u 89. minuti. Milan je, ipak, uspio sačuvati pobjedu i priključiti se Romi i Juventusu na čelu tabele sa 6 bodova.