Legia "razmontirala" Celtic, Jahiću 90 minuta u porazu...

Arslanagić odigrao čitav meč za Standard

Legia "razmontirala" Celtic, Jahiću 90 minuta u porazu Grasshoppersa

M. G.
0
U prvim utakmicama 3. pretkola Lige prvaka najveći je posao napravio Lille pobjedom 2:0 u Zürichu nad Grasshopperom za koji je naš internacionalac Sanel Jahić odigrao svih 90 minuta. I premda francuska ekipa statistički sada ima 97,6 posto šansi za prolaz, valja napomenuti da je Grasshopper jedan od osam klubova koji je u historiji eurokupova uspio u uzvratu na gostovanju nadoknaditi 0:2. Bilo je to u 2. kolu Kupa Uefe 1998./99. protiv Fiorentine, piše Goal.com. Bešiktaš i Dinamo jedine su preostale dvije ekipe koje su pobijedile u gostima, a Turci su to uspjeli na vrlo teškom gostovanju kod Feyenoorda u Rotterdamu. A Legia je u Varšavi razbila Celtic sa 4:1, te uz to još promašila dva jedanaesterca! Celtic je poveo u 8. minuti golom McGregora, Srbin Miroslav Radović dvama je pogocima preokrenuo, a u 44. minuti Celtic je ostao bez isključenog Ambrosea. Vrdoljak je prvi put s bijele točke promašio u 59. minuti, potom je Žyro u 84. zabio za 3:1, da bi Foster obranio Vardoljaku jedanaesterac u 87. minuti. Ipak, nakon gola Koseckog u 90. čini se da je priča završena. I da će Dinamo i dalje ostati jedina ekipa u historiji Lige prvaka koja je dvije godine za redom prošla tri pretkola! Bilo je to one dvije sezone kada su "modri", pod Jurčićem pa Čačićem, izborili nastup u grupama. Oba su ciparska kluba ostvarila dobre rezultate: AEL je kod kuće svladao Zenit s 1:0, a APOEL je remizirao 2:2 u Helsinkiju. Standard i Panathinaikos odigrali su 0:0, a za Belgijance čitav meč odigrao je i potencijalni reprezentativac BiH Dino Arslanagić.