907

Liga prvaka, grupa B

M. H.
0
Derbi grupe B, ali i kompletne večeri, odigran je na Anfieldu. Sastali su se Liverpool i Real, timovi koji skupa imaju čak 15 titula u Ligi prvaka. Kraljevi su dokazali da mogu savladati Redse i bez povrijeđenog Garetha Balea. Redsi su čak bili bolji u prvih 20-ak minuta, ali bez konkretne završnice. A onda je u 23. minuti zanijemio Anfield. Bio je to mat iz dva poteza. James Rodriguez je sjajno pronašao Ronalda, a ovaj majstorski dolazi do 70. gola u Ligi prvaka. Domaći se nisu ni oporavili od šoka, a nakon pola sata na semaforu je stajalo 0:2. Sjajno je pogodio Benzema glavom nakon centaršuta Kroosa. Ipak, ni tu nije bio kraj mukama Liverpoola, jer je Francuz do poluvremena još jednom pogodio. Coutinho je na drugoj strani pokušao vratiti makar malo rezultatsku neizvjesnot, ali stativa se ispriječila. U drugom dijelu bilo je uzbuđenja, ali ni približno kao u prvom duelu, te je ostalo 3:0. Kraljevi su tako zadržali maksimalan učinak i došli na korak od plasmana dalje, dok su Redsi ostali na samo tri boda, te će strahovati za plasman dalje. U ovoj grupi igrali su još Ludogorets i Basel, a završilo je 0:0. Bugarski tim imao je igrača više od 18. minute, ali to su iskoristili tek u sudijskoj nadoknadi. Golman Tomas Vaclik je briljirao, ali je bio nemoćan u 92. minuti, kada je pogodio Yordan Minev za prvi trijumf u Ligi prvaka Grupa B: Liverpool - Real 0:3 i Ludogorets - Basel 1:0.