907

Evropska liga

M. H.
0
Fudbaleri Rome slavili su večeras u Roterdamu s 2:1 protiv Feyenoorda i plasirali se u osminu finala Evropske lige. Vučica je preuzela inicijativu od samog početka, jer joj je trebao pogodak budući da je prvi duel završen 1:1. 38-godišnji Totti prijetio je u prvih 20-ak minuta, a ispriječila mu se i stativa. Veliku priliku u finišu prvog dijela imao je i naš Miralem Pjanić, ali se spetljao u samoj završnici. Ipak, gosti su se radovali u drugoj minuti nadoknade. Nakon duge akcije na ubačaj Torosidisa loptu je u mrežu zakucao Ljajić. Vrede je crvenim kartonom u 55. minuti olakšao posao Vučici, a nakon toga domaći navijači su podivljali. Susret je prekinut na oko 25 minuta, a kada su se strasti smirile domaći su stigli do izjednačenja preko rezerviste Manua. Međutim, samo dvije minute kasnije Gervinho je nakon odlične akcije Pjanića i Torosidisa pogodio za konačnih 1:2. http://www.dailymotion.com/video/x2i79k5_gervinho-goal-feyenoord-vs-as-roma-1-2_sport Feyenoord je do kraja pokušao doći do makar poravnanja, ali nedostatak jednog igrača itekako se osjetio. Gosti su rutinski sačuvali prednost te se ukupnim rezultatom 3:2 plasirali u osminu finala. Miralem Pjanić je veoma dobro igrao do 74. minute, kada ga je zamijenio Nainngolan.