Herojska igra Sarajeva: Gladbach se provukao na Koševu
907

Evropska liga

V. K.
0
U prvom susretu play-offa Evropkse lige Sarajevo je poraženo sa 2:3 od Borussije Monchengladbach. Gosti iz Gladbacha nešto su bolje otvorili utakmicu, te prvi zaprijetili golu na kojem je stajao Dejan Bandović. Borussija je povela u 11. minuti golom Andrea Hahna, a asistenciju je upisao sjajni Raffael. Međutim, ako je neko mislio da nakon prvog gola Gladbacha Sarajevo pasti, grdno se prevario. Izabranici trenera Dženana Uščuplića krenuli su hrabro i srčano ka golu Gladbacha i spektakl je mogao da počne. Bojan Puzigaća je izjednačio sjajnim golom nakon prekida u 26. minuti, a Koševo je eskplodiralo. Bordo momci su bili mnogo bolji protivnik, ali su gosti pred kraj prvog dijela ponovo poveli. Dejan Bandović je katastrofalno pogriješio, a Branimir Hrgota je glavom pospremio loptu u mrežu. Inicijativa Sarajeva nastavljena je i u drugom poluvremenu. Bolju igru bordo tim je krunisao sjajnim golom Harisa Duljevića u 59. minuti. Nažalost, Hrgota je čudesnim golom u 73. minuti postavio konačnih 3:2. I pored poraza, Sarajevo je pružilo fenomenalnu igru, vrijednu divljenja protiv višestruko jačeg i renomiranijeg protivnika i na tome im svakako treba čestitati.