Halilhodžićev Trabzonspor ostvario drugu pobjedu
907

Europa League:

K. D.
0
U Trabzonu su se u četvrtak u 3. kolu Europske lige susreli domaći Trabzonspor kojeg vodi Vahid Halilhodžić i belgijski Lokeren, a turska ekipa je bila bolja s 2:0. Gosti su nakon samo dvije minute igre imali dobru priliku. Galitsios se okušao pucajući s ruba šesnesterca, ali udarac nije bio presnažan i Fatih Ozturk je bez problema odbranio. Dvije minute kasnije Trabzonspor ima šansu ugroziti vrata Lokerena iz slobodnog udarca. Pucao je Mehmet Ekici, a lopta je prozujala kraj lijeve stative. Igralo se na početku dobro s obje strane, u 8. minuti je Koen Persoons oštro pucao s ruba šesnaesterca, ali je njegova lopta prozujala kraj okvira. Trabzonsporov Yatabare se nakon osam minuta našao u najboljoj prilici prvog poluvremena. U šesnaestercu je primio precizno dodavanje, našao se na odličnom mjestu, ali je loše pucao i promašio je okvir gola. Nakon prvih deset minuta u kojima su sijevale prilike s obje strane utakmica se smirila i do kraja prvog poluvremena nije zabilježeno ništa značajnije. Trabzonspor Nedugo nakon povratka s odmora domaći su došli do vodstva. Mehmet Ekici je izveo korner, a najviši u petercu je bio Mustafa Yatabare koji glavom zabija u lijevu stranu gola. Do kraja utakmice Lokeren je imao jednu odličnu priliku za izjednačiti. Jordan Remacle je uspio doći do odbijene lopte u kaznenom prostoru, dobro je pucao, nisko po sredini gola, ali je odlično obranio Ozturk. Konačan rezultat u 86. minuti postavlja Kevin Constant koji je u šesnaestercu dočekao loptu koju je poslao Jose Bosingwa. Trabzonspor je bio bolja ekipa. Posjed lopte je bio ujednačen kroz cijelu utakmicu, ali je tim Vahida Halilhodžića imao puno više prilika za gol. Prema golu Lokerena su opalili 17 puta, a osam udaraca je išlo unutar okvira gola. S druge strane, Lokeren je uputio šest udaraca prema golu, od toga su tri u okvir. Trabzonspor je drugi u skupini L s šest bodova, dok je Lokeren na trećem mjestu s tri boda, prenosi Goal.