907

Kramarić junak derbija

M. H.
0
Rijeka je u derbiju drugog kola fudbalskog prvenstva Hrvatske slavila protiv Hajduka s 4:2. Tako su Riječani uz Dinamo vodeći sastav prvenstva, s maksimalnim učinkom, nakon uvodna dva kola. Odbrana Bilih kapitulirala je na Kantridi već u 10. minuti, kada je njihovu mrežu načeo junak večerašnjeg duela, Andrej Kramarić. Ipak, samo četiri minuta kasnije Kouassi je poravnao rezultat na 1:1. Činilo se da će Hajduk biti dostojan rival, ali do kraja poluvremena je primio još tri pogotka. Kramarić je u 22. i 30. stigao do hat-tricka, a katastrofu Splićana u prvom dijelu zaokružio je Anas Sharbini pet minuta prije odlaska na odmor. Sve što je Hajduk uradio do kraja bio je pogodak Caktaša u 83. minuti. Bh. reprezentativci Avdija Vršajević i Tino Sven Sušić nisu bili u konkurenciji za ovaj duel, dok je povremeni Zmaj Zoran Kvržić ušao u igru u 69. minuti u pobjedničkom sastavu. U redovima Rijeke do 58. minute igrao je bivši fudbaler Sarajeva, Mato Jajalo.