907

Europa liga

K. DEDOVIĆ
0
Athetico Bilbao - Torino 2:3 U Bilbau snage su odmjerili Athletic Bilbao i Torino. Na kraju pobijedila je baskijska ekipa rezultatom 2-3. Torino je došao prvi do vodstva preko Quagliarelle u 16. minuti sa bijele tačke. Iraola izjednačava pred sam kraj prvog poluvremena. Samo 4 minute kasnije Torino ponovo dolazi do vodstva, preko Lopeza na asistenciju Darmiana. Na pauzu se otišlo sa rezultatom 1-2. U nastavku Athletico dolazi do drugog izjednačenja na utakmici. de marcos je strijelac u 61. minuti. U 68. minuti Darmian pogađa mrežu domaćina, za konačnih 2-3. Torino je nakon 2-2 iz prve utakmice i nerješenog rezultata slavio u Baskiji te zasluženo prošao u narednu fazu takmičenja. Napoli - Trabzonspor 1:0 Napoli je u Napulju minimalno slavio protiv Trabzonspora. Rezultat je bio 1-0. Jedini pogodak na utakmici postigao je de Guzman u 19. minuti na asistenciju Callejona, što je bilo i više nego dovoljno da se prođe u sljedeću fazu takmičenja. Podsjećamo prva utakmica završena je rezultatom 4-0 za Napoli. Ostali rezultati Europa Lige: Dinamo M. 3 - 1 Anderlecht Zenit St. Petersburg 3 -0 PSV Eindhoven Besiktas 1 - 0 Liverpool Borussia Moenchengladbach 2 - 3 Sevilla Dynamo Kyiv 3 - 1 Guingamp Fiorentina 2 - 0 Tottenham Hotspur Inter 1 - 0 Celtic Legia Warszawa 0 - 3 Ajax Borussia M. 2 - 3 Sevilla Salzburg 1 - 3 Villarreal Athletic Bilbao 2 - 3 Torino C. Brugge 3 - 0 Aalborg Everton 3 - 1 Young Boys Napoli 1 - 0 Trabzonspor Olympiakos 2 - 2 Dnipro Sporting 0 - 0 Wolfsburg Utakmica između Feynoorda i Rome je u toku, zbog prekida domaćih navijača.