Everton, Dinamo Kiev i Trabzonspor izborili drugi krug
907

Liga Evrope

S. T.
0
Završeni su mečevi petog kola u grupama G, H, I, J, K i L. Rijeka je sa 2:0 nadigrala Standard, a Feyenoord istim rezultatom Sevillu, pa su tri tima u dva boda pred posljednje kolo u grupi G. Eveton je obezbjedio prvo mjesto u grupi H, Young Boysi su slavljem u Bratislavi stigli Spartu i Napoli, dok je Alborg gurnuo Steauu na ivicu eliminacije. PAOK je iskoristio slavlje Fiorentine u Gingampu, a Trabzon u direktnom duelu prošao Lokeren. U grupi G, Rijeka je golovima Moisesa i Kramarića u prvom pobjedu savladala Standard i smanjila zaostatak na samo jedan bod za Sevilom, koju su u Roterdamu srušili Tornstra i El Ahmadi. U poslednjem kolu Rijeka gostuje u Andaluziji, dok Feyenoord igra u Liegeu. U grupi H, Everton je sjajnom saradnjom Lukakua i Miralasa slavio u Wolfsburgu i prošao dalje, ali su Nijemci ostali u sjajnoj poziciji za plasman u drugu fazu remijem Lillea i Krasnodaru. "Vukovima" je u poslednjem kolu dovoljan remi u Francuskoj za prolaz. U grupi I, Sparta i Napoli su remizirali u Pragu te propustili šansu da pobjedom prođu dalje. To je iskoristio Young Boys pobjedom u Bratislavi, te zakomplikovao situaciju. Švajcarci čekaju Spartu u posljednjem kolu, i vjerovatno će taj meč biti ključan, s obzirom da Napoli čeka Slovake koji imaju gol razliku 1:17. U grupi J, Dinamo je pogocima u drugom poluvremenu dobio Rio Ave i prošao dalje, dok je Aalborg iznenadio Steauu i došao na korak od druge faze. Dancima je potrebna pobjeda u Portugalu za plasman. U grupi K, Fiorentina je sjajnim startom meča slavila u Guingampu sa igračem manje, te obezbjedila prvo mjesto. Poraz Francuza iskoristio je PAOK koji je u finišu slomio Dinamo u Minsku. Guingamp stiže u Solun u posljednjem kolu, remi ga vodi dalje. U grupi L, Legija je doživjela prvi poraz, ali je samo ugrozila prvo mjesto u grupi. Lokeren je ispao uprkos pobjedi jer je Trabzon nadigrao Metalist. U poslednjem kolu Poljaci i Turci će se u Varšavi boriti za lakše rivale u nastavku takmičenja.