Edin Džeko: Zanemaren, zapostavljen, a nadomak velikog uspjeha
907

Najbolji strijelac Citya

0
U okviru 37. kola engleske Premier lige Manchester City je na svom Etihadu savladao West Bromwich Albion rezultatom 1:0. Jedini gol na ovom susretu bio je djelo Edina Džeke, koji je večeras počeo utakmicu od prve minute, po prvi put još od 30. marta, kada je Dijamant počeo susret protiv Newcastle Uniteda. Ovaj je gol za Džeku bio 13. ove sezone u Premier ligi Engleske, te je njima, najvjerovatnije osigurao titulu najboljeg strijelca Manchester Citya. Argentinski dvojac, Carlos Tevez i Sergio Aguero, postigli su po 11 golova, a do kraja sezone Cityu su ostale još dvije utakmice, protiv Readinga i Norwicha.

article-2320423-19AAB67C000005DC-200_634x432

Džekin uspjeh još je veći kada se pogleda statistika koliko je koji napadač Citya počeo utakmica. Džeko je ove sezone počeo od prve minute samo 15 susreta, Aguero je počeo 21, a Tevez 25 puta. Džeko je sa klupe ulazio čak 15 puta ove sezone, po čemu je rekorder u Cityu. Aguero je sa klupe ušao samo sedam puta, a Tevez šest puta. Međutim, sve to Džeki nije smetalo da postigne dva gola više svojih argentinskih saigrača. Neopravdano izostavljanje Džeke iz ekipe od strane menadžera Roberta Mancinija dovelo je do toga da će najbolji strijelac u istoriji fudbalske reprezentacije Bosne i Hercegovine na kraju ove sezone napustiti redove Manchester Citya. [dailymotion width="600" height="300"]http://www.dailymotion.com/video/xzo998_man-city-1-0-wba-gol-de-dzeko-premier-league_sport#.UYlj_bVTB14[/dailymotion]