Džumhur prošao u četvrtfinale, gdje će igrati za ostvarenje životnog sna

CHALLENGER U ŽENEVI

E. S.
0
Najbolji bh. teniser Damir Džumhur plasirao se u četvrtfinale ATP Challenger turnira u švicarskoj Ženevi. Poslije nešto više od dva sata igre naš igrač je savladao 34-godišnjeg Nijemca Michaela Berrera, nekada 42. na ATP listi, koji je predao meč kod rezultata 1:1 u setovima (6:3, 4:6, 5:5). Iako je Berrer osvojio prvi set sa 6:3, Džumhur je uzvratio u drugom i poslije sat i trideset minuta igre izjednačio na 1:1. Činilo se kako će Berrer iskusno privesti meč kraju nakon što je napravio break u petom gemu trećeg seta. Međutim, 22-godišnji Sarajlija oduzima servis Nijemcu kod rezultata 5:4 i tako duel uvodi u neizvjesnu završnicu. Već u narednom gemu Berrer predaje meč zbog povrede desne butine. Sljedeći protivnik Džumhura bit će Radu Albot, a ukoliko savlada Moldavca, bh. teniser će po prvi put u svojoj karijeri biti među 100 najboljih tenisera svijeta.