Dva pogotka Hodžića u visokoj pobjedi Dinama iz Zagreba
907

Mladi bh. napadač

K. D.
0
Dinamo je u drugoj pripremnoj utakmici na pripremama u španskoj La Mangi bez većih problema sa 4:0 svladao norveški Odds. Riječ je o vrlo zanimljivoj ekipi koja je proteklu sezonu zaključila na 3. mjestu, te stigla do finala norveškog Kupa. A i ekipi koja danas nije uspjevala parirati modrima. Zoran Mamić u prvom je poluvremenu na travnjak poslao nominalno "najjaču" postavu, u pričuvi je ostavio tek oporavljenika Ademija. Dinamo je dominirao u prvom dijelu, a najjača modra figura u prvih 45 minuta ponovo je bio Ante Ćorić. Mladi veznjak sudjelovao je kod oba pogotka Dinama u tom periodu igru, a nekoliko je puta neviđenom lakoćom nizao svoje čuvare kroz središnjicu igrališta. No, Ćorić se kasnije malo i "opustio", pa i izgubio dvije lopte na sredini terena. Dinamo je do vodstva stigao u 24. minuti. Ćorić je kombinirao po sredini igrališta, na lijevoj strani odigrao za Pivarića koji prizemnom loptom na vrhu peterca pronalazi Henriqueza. Čileanski napadač u klizećem je startu matirao norveškog golmana Rossbacha. Deset minuta kasnije bilo je 2:0. Ćorić je sada ubacio iz kornera s lijeve strane, a Fernandes neometan nogom sa sedam metara zatresao mrežu Norvežana. Zoran Mamić očekivano je na poluvremenu izmijenio cijelu ekipu, na terenu je svih 90 minuta ostao samo Jeremy Taravel. No, on je u nastavku zaigrao na lijevom boku. Vrlo dobro, čak je i asistirao za treći pogodak modrih. Taravel je idealno ubacio s lijeve strane, Hodžić u maniri rasnog golgetera glavom pogodio za 3:0. Mladi bosanskohercegovački napadač u posljednjim je minutama susreta pogodio i za 4:0. Mladi Fiolić ukrao je loptu Norvežanima na desnoj strani, idealno poslužio Hodžića koji pogađa praznu mrežu za konačnih 4:0. Zoran Mamić može biti zadovoljan ovom predstavom svojih igrača, a ovaj dvoboj zbog povreda su propustili Husejinović i Musa, prenosi Goal.