Dinamo upisao petu pobjedu u LE, Panathinaikos se oprostio
907

Rusi nemilosrdni

S. T.
0
Fudbaleri moskovskog Dinama zabilježili su i petu pobjedu u Ligi Evrope, savladali su Panatinaikos 2:1, poslije preokreta. Markus Berg je golom glavom u 14. minutu donio prednost Grcima iz prvog šuta u Moskvi, nakon čega je uslijedila apsolutna dominacija Dinama. Ređale su se šanse, da bi gosti poklekli sredinom drugog poluvremena. Izjednačio je William  Vainqueur oslije solo akcije u 55. minutu, a pobjedu pola sata prije kraja donio je Aleksej Ionov. U nastavku meča Matheu Valbuena i Kevin Kuranyi su propustili dobre prilike da potvrde trijumf, koji je na kraju ipak stigao. Dinamo ima maksimalan učinak u grupi E, a ovom petom je potvrdio i prvo mjestu pred drugu fazu takmičenja. Panatinaikos je doživeo je četvrti poraz, pa je uz samo jedan osvojen bod ostao bez ikakvih šansu da se nađe u drugoj fazi.