Dijamant ponovo sija, tri asistencije Zmajeva, Mahmutović skreće pažnju

Učinak Zmajeva

Mirza HADŽIJUSUFOVIĆ
0
Fudbalski reprezentativci iza sebe imaju još jedan solidan vikend. Radosne vijesti nam stižu iz Engleske, gdje je briljirao Edin Džeko. Dijamant je najavio povratak u staru formu, a dobre nastupe na Ostrvu zabilježili su i Asmir Begović, te Muhamed Bešić. Selektora ipak mogu zabrinuti reprezentativci koji nastupaju u Bundesligi, a svakako raduje asistencija Vedada Ibiševića. Izuzetak je bio Ermin Bičakčić, koji je jedan od najzaslužnijih za bod svog tima iz Freiburga. Pogledajmo učinak Zmajeva: Asmir Begović (Stoke City) - Solidno obavio svoj posao u gostujućem trijumfu nad Aston Villom od 2:1. Jasmin Fejzić (Aalen) - Presjedio na klupi domaći remi s Ingolstadtom (1:1). Emir Spahić (Bayer Leverkusen) - Odmarao u ovom kolu, nakon što je protiv Wolfsburga dobio crveni karton. Ognjen Vranješ (Gaziantepspor) - Gaziantep poražen u gostima kod Basaksehira (0:1), a bh. stoper solidno odigrao meč. Ermin Bičakčić (Hoffenheim) - Odlično odigrao u gostujućem remiju protiv Freiburga. Whoscored.com ocijenio ga s 7,8 (koliko je dobio i igrač susreta Modeste). Mensur Mujdža (Freiburg) - Presjedio na klupi domaći remi protiv Hoffenheima (1:1). Toni Šunjić (Kuban) - Rusko prvenstvo se nastavlja u martu, te ćemo uskoro i Tonija gledati u takmičarskim mečevima. Avdija Vršajević (Hajduk) - Odigrao 90 minuta u porazu od Lokomotive u Zagrebu 1:2. Miralem Pjanić (Roma) - Veoma dobro igrao do 83. minute u gostujućem remiju kod Verone (1:1). Vučica nastavila sa slabim igrama, te je sve dalje od titule u Seriji A. Pjanić je u ovom duelu ubilježio i asistenciju za jedini gol svog tima. http://www.dailymotion.com/video/x2huw4y_hellas-verona-vs-as-roma-1-1-all-goals-highlights-2015_sport Izet Hajrović (Werder Bremen) - Napokon zaigrao i to u gostujućem remiju kod Schalkea. Hajrović ušao u igru u 72. minuti susreta. Haris Medunjanin (Deportivo) - Presjedio na klupi domaći poraz od Celte (0:2). Haris je sve dalje od početnog sastava iz La Corune, iako je igrao veoma dobro u prvom dijelu sezone. Senad Lulić (Lazio) - Zbog povrede propustio trijumf nad Palermom (2:1). Anel Hadžić (Sturm) - Solidno odradio posao u domaćem remiju s Neustadtom (3:3). Sanjin Prcić (Rennes) - Presjedio na klupi domaći remi s Bordeauxom (1:1). Muhamed Bešić (Everton) - Odigrao veoma dobrih 55. minuta u domaćem remiju s Leicesterom (2:2). Nakon njegovog izlaska postignuti svi pogoci na susretu. Potpuno neočekivano zamijenjen u ranoj fazi susreta, a portal Whoscored.com ocijenio ga s odličnih 7,5. Tino Sušić (Hajduk) - Nije igrao u gostujućem porazu Hajduka od Lokomotive. Sejad Salihović (Hoffenheim) - Zamijenjen u 90. minuti u gostujućem remiju kod Freiburga (1:1). Zaradio i žuti karton. Zoran Kvržić (Spezia) - Presjedio na klupi domaći trijumf od 3:2 nad Modenom. Edin Višća (Istanbul Basaksehir) - Odigrao dosta dobro u domaćem trijumfu nad Gaziantepom (1:0). Edin Džeko (Manchester City) - Briljantna partija protiv Newcastlea (5:0). Dijamant je izborio penal, upisao asistenciju, a odličnu igru krunisao i lijepim pogotkom. https://www.youtube.com/watch?v=b3ipB87qbXU Vedad Ibišević (Stuttgart) - Ušao u 72. minuti u igru protiv Borussije Dortmund, te asistirao u samom finišu. Švabe pretrpjele novi poraz (2:3), te su sve bliže selidbi u Cvajtu. Mario Vranćić (Padreborn) - Budući reprezentativac BiH ušao u 75. minuti u domaćem debaklu od Bayerna (0:6). Ervin Zukanović (Chievo) - Chievo pretrpio težak poraz kod Empolija (0:3), a Zukanović se utopio u sivilo gostiju. Milan Đurić (Cesena) - Solidno odigrao u porazu od Milana na San Siru (0:2). Aidin Mahmutović (Plzen) - Potencijalni bh. reprezentativac odlično odigrao za novi klub u domaćem trijumfu od čak 6:0 protiv Budejovica. Postigao gol i upisao asistenciju, a zamijenjen je u 77. minuti. https://www.youtube.com/watch?v=0RK9weCNYoc I na kraju, treba naglasiti da je Sead Kolašinac krenuo trenirati s prvim timom Schalkea, te ga uskoro trebamo očekivati na terenu.