907

Željo - Sarajevo 0:0

O. Š.
0
(foto: Mario Iličić, Slobodna Bosna) U 101. gradskom derbiju Željezničar i Sarajevo odigrali su bez golova i bez pobjednika - 0:0. Željezničar je nešto bolje otvorio utakmicu, ali bez pravih prilika. Onda je u 20. minuti susret prekinut nakon što su gostujući navijači počeli ubacivati predmete u teren. Desetominutni prekid poremetio je i jedne i druge, pa do kraja prvog dijela većih uzbuđenja nije bilo. Domaći navijači su u nastavku uzvratili gostujućim, pa su i sami priredili bakljadu, a susret je ponovo morao biti prekinut. Najbolji strijelac Sarajeva Hadžić imao je sjajnu priliku u 75. minuti, kada je izbio sam pred golmana Željezničara, ali je katastrofalno šutirao, bez ikakve opasnosti po gol domaćih. Samo dvije minute poslije, Željezničar je uzvratio preko svog najboljeg strijelca. Adilović je probio po boku, ali je njegov šut odbranio golman Sarajeva Bandović. Adilović je pet minuta prije kraja sjajno u padu šutirao, ali za malo pored gola. Do kraja susreta bilo je još prilika na obje strane, ali golova ne. Sve u svemu, derbi svakako nije mogao opravdati očekivanja. Bez golova, samo nekoliko pravih prilika, mnogo žutih kartona, prekida, ubacivanja predmeta na teren... Sve u svemu, mršavo. [youtube width="600" height="300"]http://www.youtube.com/watch?v=p8ypCuuYG5s[/youtube] [youtube width="600" height="300"]http://www.youtube.com/watch?v=W5feUYpf19w[/youtube]