907

Okvir gola saveznik gostiju

M. H.
0
Manchester United ni iz trećeg pokušaja nije uspio slaviti u novoj sezoni Premiershipa. Novajlija u ligi, Burnley, sačuvao je svoju mrežu kod kuće netaknutom, a čak je mogao i slaviti. Louis van Gaal je od prve minute dao priliku Angelu di Mariji, koji je stigao iz Reala. Domaći su zaprijetili već u trećoj minuti iz slobodnog udarca, ali je prečka bila saveznik gostiju. U nastavku napada De Gea je morao spašavati svoj gol nakon velike greške Evansa. United je prvi put zaprijetio u 15. minuti, kada je na pas debitanta Di Marije Van Persie dobro šutirao, ali istakao se sada domaći čuvar mreže. I to bi bilo sve iz veoma nezanimljivog prvog dijela. Unitedova bezidejna igra nastavljena je i u nastavku, a Di Maria je u 68. minuti zamijenjen Andersonom. Čini se da je u pitanju bila neka lakša povreda Argentinca. U 87. minuti Young je šutirao, jedan defanzivac domaćih rukom zahvatio loptu, ali sudijska pištaljka Chrisa Foyja nije se oglasila. Ostalo je početnih 0:0, te je već sad evidentno da je pred Van Gaalom itekako veliki posao. Ujedno ovo je grozan start Uniteda, jer su u tri susreta osvojili samo dva boda. Ako holandski stručnjak ovako nastavi ugrozit će negativne rekorde Davida Moyesa. S druge strane, Burnley je osvojio prvi bod u sezoni.