City ponovo posrnuo: Džeki sat vremena u igri protiv West Hama
907

Premier liga

E. H.
0
Nogometaši West Hama nastavili sa sjajnom formom ove sezone te su na svojem Upton Parku pobijedili aktualnog prvaka Manchester City 2:1 na otvaranju 9. kolo Premier lige. Čekićari su građanima nanijeli novi udarac nakon što su gosti tijekom tjedna neočekivano remizirali protiv CSKA u Ligi prvaka. Momčad Sama Allardycea tako je stala na kraj lošem nizu protiv Pellegrinijevih igrača protiv kojih su do danas ostvarili jednu pobjedu u posljednjih 18 susreta uz gol-razliku 0:11 u zadnja tri okršaja. Ujedno je londonska momčad zaustavila pobjedničku seriju Manchester Cityja od tri uzastopna slavlja u Premier ligi, a za to su zaslužni Morgan Amalfitano zabivši u 21. te Diafra Sakho u 75. minuti. Počasni gol za goste zabio je David Silva u 77. minuti. Već u drugoj minuti City je neugodno zaprijetio preko Sergija Agüera, čiji se udarac na putu do gola odbio od protivničkog igrača, a vratar West Hama uz dosta muko je morao spašavati gol. Četiri minute kasnije David Silva pucao je iz slobodnog udarca s 20-ak metara, ali lopta je fijuknula malo iznad desnog dijela grede. Agüero je ponovo zaprijetio, u 14. minuti je pokušao atraktivno iz voleja s lijeve strane, ali pogodio je vanjski dio mreže. No dok je City prijetio, West Ham je poveo 1:0 u 21. minuti. Enner Valencia se sjajno sjurio po desnoj strani u 16-erac, gurnuo loptu u sredinu, iza leđa Zabalete, a na lijevoj vratnici sam je bio Amalfitano, koji je lakoćom matirao Harta. Samo tri minute kasnije Edin Džeko je mogao izjednačiti, ali bh. napadač pucao je snažno iz blizine, ali preko gola. Domaćin je bio blizu i drugog gola nakon što je Downing s 11 metara opasno pucao glavom, ali lopta je fijuknula malo iznad Hartove grede. West Ham opasno prijeti sa svih pozicija, a na jednu povratnu loptu u sredinu kaznenog prostora Valencia je opalio, ali je lopta prošla pored lijeve vratnice. City se grčevito spašavao novog gola u svojoj mreži te može biti zadovoljan nakon prvog poluvremena s minimalnim zaostatkom. U drugom dijelu su čekićari nastavili silovito, a na jedan odbijanac Downing je opalio iz 16-erca, ali nije dobro zahvatio loptu te je pucao pored desne vratnice. Londončani prijete sa svih strana, ali izgledne prilike završavaju pored Hartova gola. Agüero je umalo kaznio West Hamove pokušaj nakon točno sat vremena igre, ali je vratar Adrian skinuo zicer nogom s nekoliko metara s lijeve strane. U 65. minuti domaćine je pomazila sreća jer je Agüero u mat poziciji s nekoliko metara zatresao gredu, a na odbijancu Adrian je zaustavio pokušaj Tourea. Na drugoj strani Sakho je imao sjajan pokušaj s ruba 16-erca, a plasirana lopta prošla je malo iznad grede Cityjeva gola u 72. minuti. Još jednu veliku priliku imao je Manchester City, koji je opet pogodio okvir gola snažnim udarcem Yaye Tourea. Cityjeve grede kaznio je Diafra Sakho zabivši za 2:0 West Hama udarcem glavom u 75. minuti, a Hart je mogao izvući loptu tek nakon što je prošla gol-liniju. No građani su se ekspresno vratili u igru smanjivši na 2:1 fenomenalnim golom Davida Silve s desne strane 16-erca u suprotni kut samo dvije minute kasnije. Stevan Jovetić je duboko u sučevoj nadoknadi opalio, ali je Adrian obranio, a šut Aleksandra Kolarova u sljedećoj akciji fijuknuo je iz daljine iznad gola. Do kraja utakmice momčad Sama Allardycea sačuvala je prednost te došla do već pete pobjede u sezoni primaknuvši se drugoplasiranom Cityju na samo bod zaostatka. Bh. reprezentativac Edin Džeko igrao je do 59. minute kad ga je zamijenio Jovetić.