907

GRUPA G

E. S.
0
Večeras su odigrani susreti 3. kola fudbalske Lige prvaka, a Chelsea i Schalke stigli su do očekivanih pobjeda u Grupi G. Plavci su sa ubjedljivih 6:0 pregazili Maribor u Londonu. Ono po čemu će se pamtiti ovaj meč sigurno je gol Didiera Drogbe, koji je postigao prvi gol za Chelsea još od finala Lige prvaka protiv Bayerna 2012. Osim njega, u strijelce su se upisali Loic Remy, John Terry i Eden Hazard dva puta, dok je autogol postigao defanzivac Vilar. http://www.dailymotion.com/video/x28dnd0_shows-chelsea-1-0-maribor-remy-hd-uefa-champions-league-21-10-2014_sport http://www.dailymotion.com/video/x28dnqc_didier-drogba-goal-chelsea-2-0-maribor-champions-league-21-10-2014_sport Sa druge strane, vrlo zanimljiv meč viđen je u Gelsenkirchenu, gdje je Schalke, kojeg odnedavno vodi upravo bivši menadžer Chelseaja Roberto di Matteo, uspio savladali portugalski Sporting rezultatom 4:3. Krenulo je loše po domaće. Mario je iz kornera asistirao Naniju, koji postiže novi gol u zelenom dresu. U 33. minuti Mauricio dobija crveni karton kod gostiju, a već minutu kasnije bivši igrač Hoffenheima Chinedu Obasi izjednačava. Rudari kreću vrlo ofanzivno početkom drugog poluvremena pa su nakon prvih 15 minuta imali prednost od 3:1. Prvo je Huntelaar iskoristio asistenciju Obasija u 51., da bi mrežu Ruia Patricija zatresao i Howedes devet minuta kasnije. U tom trenutku se činilo kako će Schalke lako doći do prve pobjede, no već u 63. gosti smanjuju preko Adriena Silve, koji pogađa sa bijele tačke. Isti igrač koristi divan centaršut Cedrica i glavom pogađa mrežu Fahrmanna. No, Schalke stiže do zlata vrijedne pobjede u 93. minuti, kada Eric Choupo-Moting pogađa sa 11 metara. http://www.dailymotion.com/video/x28dpk8_goal-huntelaar-schalke-2-1-sporting-21-10-2014_sport http://www.dailymotion.com/video/x28dqug_adrien-goall-schalke-3-3-sporting-21-10-2014_sport