Caen potpunim preokretom

Ligue 1

K. DEDOVIĆ
0
Na prvoj utakmici 27. kola Ligue 1 "koplja" su ukrstili fudbaleri Marseillea i Caena. Na kraju utakmice rezultat je bio 2-3 (1-0). Marseille: Ayew, Batshuayi (Ginac), Dja Djedje, Fanni, Imbula, Mandanda, Mendy, Morel, Ocampos (Alessandrini), Payet, Thauvin (Romao) Caen: Appiah, Bazile (Lemar), Feret, Imorou, Kante, Nangis, (Benezet), Saad, Sala, Seube, Vercoutre, Yahia Na samom početku utakmice dosuđen je jedanaesterac za "domaće", ali u 2. minuti Batshuayi ne uspjeva realizovati udarac sa bijele tačke. Mreže su mirovale sve do druge minute sudijske nadoknade prvog poluvremena kada Ayew pogađa za vodstvo Marseillea. Na pauzu se otišlo sa rezultatom od 1-0. U 59. minuti Gignac, najbolji strijelac ekipe Marseillea ulazi u igru zamijenivši Batshuayija. Upravo A. P. Gignac pogađa mrežu gostiju u 64. minuti za 2-0. Kada se činilo da će ekipa iz Marseillea upisati 3 boda dešava se potpuni preokret. Prvo je Seube na asistenciju Lemara u 67. minuti pogodio za smanjenje vodstva Marseillea. Tri minute kasnije Sala izjednačava rezultat da bi prekrasnim pogotkod u 87. minuti pogodio Benezet za potpuni preokret i nova tri boda Caena. Za Marseille ovo je bila 4. utakmica bez pobjede, nalaze se na 3. mjestu francuskog šampionata sa 50 bodova. Caen se ovom pobjedom probio na 9. mjesto Ligue 1 sa 34 boda.