Brozović eurogolom donio Dinamu vrijednu pobjedu
907

Liga prvaka

M. G.
0
Dinamo je uoči prve utakmice 3. pretkola Lige prvaka kod danskog prvaka Aalborga priželjkivao remi s postignutim golom. A pobijedili su sa 1:0 i s prednošću ulazi u uzvrat iduće sedmice u Maksimiru. Igrač, odnosno potez odluke bio je krasan, majstorski pogodak Marcela Brozovića u 49. minuti, s ruba šesnaesterca u suprotni ugao! I to nakon obećavajuće akcije Dinama koju se već činilo da je Antolić upropastio jer nije dobro primio loptu i otišao je posve lijevo do gol-linije. No, vratio je Marcelu, a Dinamov reprezentativac sjajno pogodio, piše Goal.com. Do tada Aalborg je bio bolji na terenu. Već u trećoj minuti Jacobsen je Dinamovu obranu načinio smiješnom i pogodio vratnicu, a još tri puta domaćini su opasno zaprijetili. Jednom je spasio Eduardo, tri puta danski igrači nisu dobro zahvatili loptu u presudnom trenutku. Danci su imali previše prostora na 30-ak metara od Dinamova gola pa su lako dolazili do prilike za završni pas ili udarac, a pogotovo je plivala Dinamova lijeva strana. No, pogodak na početku drugog dijela presjekao je Aalborg, koji je još jednom opasno zaprijetio, kada je ukopani Eduardo gledao kako udarac glavom Spalvisa odlazi uz vratnicu. Ali u završnici je zapravo Dinamo mogao potvrditi pobjedu, kada su su opasno pucali Machado u 68. minuti, odnosno Andrijašević u posljednjoj sekundi utakmice.