Brazil slavio, sudija drastično oštetio Hrvatsku
907

SP u Brazilu

V. K.
0
U prvoj utakmici SP-a, Brazil je sa 3:1 savladao Hrvatsku, uz skandalozno suđenje u korist domaćina. Brazil je počeo dosta agresivno protiv Hrvatske, ali se izabranici selektora Nike Kovača nisu prepali Neymara i društva. Upravo je hrabra i požrtvovana taktika Hrvata zbunila Brazilce, koji su u nekoliko navrata popustili pod pritiskom vezne linije Hrvatske. Hrvatska je povela u 11. minuti. Loptu je sa lijeve strane ubacio Ivica Olić, Nikica Jelević je samo skrenuo, a Marcelo je zatresao mrežu iza golmana Julia Cesara za vodstvo Hrvatske. Ipak, do odlaska na odmor, Brazil je uspio doći do izjednačenja. Neymar je primio loptu na nešto više od 20 metara od gola Stipe Pletikose, te preciznim udarcem šalje loptu u hrvatski gol za izjednačenje na 1:1. Nažalost, već prvu utakmicu na SP obilježila je kardinalna sudijska greška. Japanski je sudija Yuichi Nishimura svirao penal zbog prekršaja Vedrana Ćorluke nad Fredom. Iako prekršaja nije bilo, Japanac je požurio da pokaže na kreč, odakle je za 2:1 bio siguran Neymar. Hrvati su desetak minuta kasnije postigli gol, ali je on poništen zbog opet sumnjivog prekršaja Olića nad Cesarom. Luka Modrić je opasno zaprijetio sa velike udaljenosti, ali je Cesar uspio odbiti loptu. U jeku napada Hrvatske, Oscar je sjajnim golom u posljednjoj minuti susreta ovjerio pobjedu Brazila. Vidéo Brésil - Croatie : Revoir le but de Marcelo contre son camp en vidéo (0-1) by MrReplaytv Brezilya - Hırvatistan 1 - 1 29'Neymar (Barcelona) 12-06-2014 by AtillaSallaVEVO SHOCK! Izmisljeni penal za Brazil by Lawrence