907

Premijer liga BiH

E. H.
0
Fudbaleri Borca savladali su ekipu Mladosti iz Velike Obarske rezultatom 2:0 u prvoj utakmici proljećnog dijela Premijer lige Bosne i Hercegovine. Toni Јović je doveo "crveno-plave" u vođstvo 44. minutu susreta. Јoco Stokić je centrirao, a u kaznenom prostoru gostiju najbolje se snašao Јović koji je zakucao loptu u mrežu Mladosti. Konačan rezultat utakmice postavio je Aleksandar Subić u 60. minutu susreta. Tim Vinka Marinovića je tako ostvario devetu pobjedu i probio se na petu poziciju sa 30 bodova, koliko ima i ekipa Željezničara koja će sutra ugostiti Olimpik. S druge strane, Mladost je ostala na začelju tabele sa devet bodova, jednim manje od pretposljednjeg Radnika. U ranije odigranim utakmicama, Drina je na svom terenu savladala Velež sa 3:1, Radnik je poražen u Ugljeviku od Širokog Brijega sa 2:1, a poraz je doživjela i Slavija na gostovanju kod ekipe Zrinjskog. Premijer liga BiH, 16. kolo: Subota, 28. februar: Drina - Velež 3:1 Zvijezda - Sarajevo 0:3 Radnik - Široki Brijeg 1:2 Sloboda Tuzla - Travnik 4:0 Vitez - Čelik 1:0 Zrinjski - Slavija 2:0 Borac - Mladost Velika Obarska 2:0 Nedjelja, 1. mart: Željezničar - Olimpik (14.30)