Bez pobjednika na Stamford Bridgeu: Džeko ušao pred kraj utakmice
907

Premier liga

E. H.
0
Chelsea i Manchester City remizirali su danas na Stamford Bridgeu rezultatom 1:1. Chelsea je poveo u 41. minuti i to iz prve prave priliek pred golom gostujućeg golmana Joea Harta. Nakon sjajne akcije izabranika Josea Mourinha, lopta dolazi do Loica Remya, koji je danas dobio priliku od prve minute, a njemu nije bilo teško da sa nekoliko metara matira Harta. Ipak, slavalje Plavaca trajalo je samo par minuta. Vezista Manchester Citya David Silva veoma je preciznim udarcem, sa nekih 18 metara, savladao gostujućeg golmana Thibauta Courtoisa, za izjednačenje rezultata na 1:1, a pri tom se rezultatu i otišlo na odmor. U nastavku obje ekipe više su pažnje posvećivale svom golu, a gosti sa Etihada su bili opasniji pred golom Plavaca. Edin Džeko u igru je ušao u 83. minuti.