907

Liga prvaka

L. P.
0
U prvom polufinalnom susretu Lige prvaka Real je golom Karima Benzeme sa 1:0 savladao Bayern u Madridu. Bayern je, očekivano, od prvog sudijskog zvižduka preuzeo kontrolu na sredini terena, te su bavarci u prvom poluvremenu imali posjed lopte od čak 79 odsto. Međutim, Realova taktika kontranapada pokazala se kao više učinkovita, pa su domaći imali bolje prilike u prvom dijelu, u kojem su postigli i pogodak. Nakon lijepog kontranapada Reala, loptu je sa lijeve strane ubacio Fabio Coentrao, a Karim Benzema je samo postavio nogu i Real je poveo nakon 16 minuta igre. Do kraja prvog poluvremena španski je predstavnik imao još dvije sjajne prilike, ali iz dobrih pozicija Cristiano Ronaldo i Angel Di Maria su šutirali preko gola. U nastavku je Bayern potpuno preuzeo kontrolu nad utakmicom, ali ozbiljnijih situacija pred golom Ikera Casillasa nije bilo. Najbolju priliku za Bayern imao je Mario Gotze u 84. minuti, ali je Casillas to sjajno odbranio, pa je završilo pobjedom Reala 1:0.