907

BUNDESLIGA

M. S.
0
Odigran je prvi meč 23. kola njemačke Bundeslige, a aktuelni prvak Bayern Munchen zaustavio se na "samo" četiri gola protiv Kolna. Bavarci su slavili sa 4:1 uz četiri različita strijelca. Već u trećoj minuti, Bastian Schweinsteiger pogađa glavom za vodstvo domaćih. Francuz Frank Ribery udvostručio je prednost na asistenciju Schweinsteigera samo sedam minuta kasnije. Anthony Ujah dao je tračak nade Kolnu u nadoknadi prvog poluvremena, kada je postigao svoj osmi gol u sezoni. Ipak, Bayern nije pokazao milost pa prvo Arjen Robben koristi asistenciju Riberyja i povećava na 3:1 u 67. minuti, da bi Robert Lewandowski stavio tačku na i pogotkom u 75. minuti. Bavarci sada bježe jedanaest bodova Wolfsburgu i nadaju se kako će Vukovi kiksati u Bremenu.