Argentinski mediji ogorčeni na Messija: Nije ga bilo nigdje
907

Tuga nakon poraza

M. G.
0
Argentinski mediji 'plakali' su nakon poraza, ali i slavili nove svjetske doprvake' Gauče koji su u finalu svjetskog prvenstva izgubili od Njemačke 0-1 primivši pogodak u 113. minuti utakmice. Osjećaj praznine nakon poraza je strašan. Usprkos najboljoj utakmici na prvenstvu to nije bilo dovoljno za slavlje. Tuga je ogromna,' piše Ole dodajući kako je 'poraz šokirao zemlju'. La Nacion naglašava kako je poraz u finalu bio udarac u srce. 'Teško ćemo se oporaviti nakon ovakve drame.' List Ole dodaje kako im je 'Njemačka ukrala nadu'. 'Usprkos hrabroj igri ostali smo bez naslova kao i 1990. ponovo nas je pobijedila Njemačka'. Dio medija se obrušio i na najboljeg igrača svjetskog prvenstva Lionela Messija koji je u drugoj fazi natjecanja bio neprepoznatljiv. 'Messi se protiv Holandije i Njemačke nije pojavio na terenu. On je neusumljivo nogometni genij, najzaslužniji što smo došli toliko daleko, ali u polufinalu i finalu se nije pojavio,' napisao je novinar La Naciona. Praktički svi argentinski mediji naglašavaju detalj iz drugog poluvremena kada je Manuel Neuer oborio Gonzala Higuaina. 'Bio je to čisti kazneni udarac, ali italijanski sudac ga nije dosudio,' piše Ole. 'Glavu gore, nije ovo kraj svijeta. Pokazali smo kvalitetu, hrabrost i odlučnost. Momci hvala vam,' potražio je utjehu Clarin.