Igrači usred utakmice napustili teren
907

Nevjerovatna situacija

0
Nevjerojatna se situacija dogodila u petak u 1. kolu druge brazilske lige. Fudbaleri Portuguesea su napustili teren u 16. minuti dvoboja protiv Joinvillea jer su usred utakmice dobili sudijsku odluku kojom su vraćeni u prvu ligu...
Podsjetimo, nakon završetka prošle sezone Serije A Disciplinska komisija Brazilskog sportskog suda oduzela četiri boda Portuguesi koja je u posljednjem kolu, u dvoboju protiv Gremija (0-0), koristila igrača koji nije odradio suspenziju. Klub iz Sao Paula je time automatski na tabeli pao na 17. mjesto i ispao iz lige. Portuguesa je nastavila na civilnim sudovima tražiti vraćanje u prvu ligu i to joj je u završnici i uspjelo. U petak je klub u 1. kolu Serije B gostovao kod Joinvillea, a u 16. se minuti utakmice na terenu pojavio sudijski službenik s odlukom kojom se poništava presuda o oduzimanju bodova. Igrači Portuguese su istog trenutka napustili teren iako ih je delegat tražio da dovrše utakmicu. No, iz kluba su mu poručili kako oni samo poštuju odluku suda. Brazilski fudbalski savez je, međutim, objavio da sudac koji je donio odluku nije imao jurisdikciju nad ovim slučajem i da su nogometaši Portuguese morali nastaviti utakmicu, te da im sada prijeti gubitak bodova. Kompletna ova zbrka dovodi u pitanje i subotnji početak natjecanja u Seriji A. Pokaže li se da sudijska odluka ima valjanost, pitanje je kako vratiti Portuguesu u prvoligaško društvo i hoće li netko drugi biti pogurnut u drugu ligu.