907

Turnir „Albert Schweitzer“

E. H.
0
Juniorska košarkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine je u trećem kolu turnira „Albert Schweitzer“, koji se igra u Njemačkoj, upisala trijumf protiv Kine rezultatom 81:75. Nakon izjednačene prve četvrtine koja je završila 18:18, naš tim je zaigrao bolju košarku u drugoj četvrtini, koju smo dobili sa 26:18. Ovu prednost smo uspješno sačuvali do kraja susreta. Treću četvrtinu smo također riješili u svoju korist sa 26:23, a u zadnjoj su reprezentativci Kine bili bolji sa 16:11. U reprezentaciji BiH istaknuli su se Rijad Smajlović s 20 poena i četiri skoka i Edin Atić s 19 poena devet skokova i četiri asistencije, dok je u selekciji Kine najučinkovitiji bio Yanhao Zhao s 29 poena, tri skoka i tri asistencije. Naša selekcija je zauzela treće mjesto Grupe D na nezvaničnom prvenstvu svijeta za juniore sa omjerom 1-2. U prva dva kola smo upisali poraze od Španije i Italije, reprezentacija koje će danas igrati za prvo mjesto u grupi. Narednog protivnika naši reprezentativci će saznat nakon preostalih utakmica koje se igraju u toku dana.