20. 04. 2014 - 18:34
Bivši ljubimac Hordi zla postigao pogodak u Kijevu, ali Rebrov...
907
Bivši ljubimac Hordi zla postigao pogodak u Kijevu, ali Rebrov debitovao trijumfom

Nakon Šahtara dao gol i Dinamu

M. H.
0
Bivši ukrajinski reprezentativac Sergej Rebrov debitirao je na klupi kijevskog Dinama domaćom pobjedom protiv Vorskle 2-1. Gosti iz Poltave imali su vodstvo do 83. minute, međutim onda su Kijevljani stigli do preokreta.
Nakon poraza u derbiju protiv Šahtara Oleh Blohin napustio je klupu kijevskog Dinama, a kao privremeno rješenje imenovan je Sergej Rebrov koji je u debiju ipak stigao do tri boda. Nije imao lagan posao, Vorskla je bila nadomak tri boda, međutim u završnici je presudila individualna kvaliteta Kijevljana. Bivši fudbaler Veleže i Željezničara, a koji je najveći trag ostavio na Koševu, Adis Jahović prije dva kola presudio je Šahtaru, a danas je doveo Vorsklu u vodstvo u 30. minuti nakon dodavanja Tursunova i lošeg postavljanja uže odbrane Kijevljana i ta je prednost za goste stajala na semaforu sve do 83. minute. U 74. minuti gosti su ostali s igračem manje na terenu nakon što je Dedečko zaradio drugi žuti karton zbog prekršaja nad Mbokanijem. Devet minuta kasnije domaćin je iskoristio brojčanu premoć zahvaljujući pogotku Browna da bi u 85. minuti Jarmolenko donio potpuni preokret domaćinu. Domagoj Vida i Ognjen Vukojević odradili su svih 90 minuta u domaćem sastavu. Ukrajinska Premierliga, 26. kolo: Dinamo Kijev - Vorskla 2-1 (Brown 83, Jarmolenko 85 / Jahović 30) Tabela: 1. Šahtar 53, 2. Dnjipro 50 (-2), 3. Dinamo Kijev 46, 4. Metalist Harkiv 41 (-2), 5. Čornomorec 36 (-2), 6. Zorja 35 (-1)...