Tri "breaka" u prve četiri utakmice playoffa! Thunder jedini...
Tri

NBA doigravanje

Tri "breaka" u prve četiri utakmice playoffa! Thunder jedini siguran domaćin

0
S četiri je utakmice otvoreno ovogodišnje doigravanje najjače košarkaške lige svijeta (NBA), a u prvoj večeri smo već vidjeli tri "breaka" gostujućih momčadi...
Još u subotu navečer prvi je do pobjede u gostima stigao Brooklyn, koji je s 94-87 slavio kod Toronto Raptorsa. Nakon Netsa do iznimno su velike pobjede u gostima stigli košarkaši Golden State Warriorsa, koji su sa 109-105 bili bolji od Los Angeles Clippersa, treće momčadi Zapadne konferencije u regularnoj sezoni. Uoči početka susreta gotovo nitko nije davao prevelike šanse nepredvidljivim Warriorsima, a nakon uvodne četiri minute susreta i te su manje šanse bile dodatno smanjenje. Naime, Clippersi su otvorili seriju vodstvo 12-1, no Golden State je imao odgovor. - Znali smo da nas to očekuje. Košarka na najvišoj razini s naelektriziranom publikom od prve sekunde. Samo je bilo pitanje da uhvatimo ritam – rekao je trener gostiju Mark Jackson. Warriorsi bi uhvatili zaostatak već do kraja prve dionice da nije bilo Jamala Crawforda i njegove trice sa zvukom sirene s pola terena. Clippersi su na prvi predah otišli s +5, no istom su mjerom uzvratili košarkaši Golden Statea u narednih 12 minuta. Ključnim se za pobjednika u kompletnom susretu pokazala treća četvrtina, u kojoj su gosti ubacili 35 koševa, te poveli s 8 poena razlike uoči posljednje četvrtine. Imao je Golden State i 11 koševa razlike u jednom trenutku, no Clippersi su se na krilima Chrisa Paula vratili, pa čak i poveli sa 103-102 u završnici utakmice. No Harrison Barnes je u idućem napadu tricom vratio prednost gostima, nakon koje se više nisu osvrtali za šokiranim Clippersima. Utakmica je nakon toga riješena nervoznim izvođenjem slobodnih bacanja, u kojem su se gosti snašli za nijansu bolje. Loša vijest za momčad iz Los Angelesa bilo je rano izbacivanje Blakea Griffina iz igre (šest osobnih pogrešaka), što je u završnici utakmice omogućilo gostima lakše dolaženje do koševa iz reketa. Do izražaja je u toj situaciji došao krilni centar David Lee koji je upisao 20 poena i 13 skokova. Najefikasniji Warriors bio je Klay Thompson, koji je ubacio 22 poena, dok je njegov "Splash Brother" Stephen Curry pridodao 15 uz 7 asistencija. Kod domaćina je Chris Paul upisao 28 koševa i osam asistencija, dok je J. J. Redick pridodao 22 poena. Slab je dan imao Crawford koji je pogodio dvije od 11 lopti iz igre, te je susret završio s devet koševa. Iduća utakmica igra se već u ponedjeljak, također u Staples Centeru. Veliki problemi iz regularnog dijela sezone ostali su prisutni kod momčadi Indiana Pacersa i u doigravanju. Prvoplasirana momčad Istoka prokockala je u prvoj utakmici prednost domaćeg parketa u srazu protiv Atlanta Hawksa. Gosti su sjajnom igrom u napadu slavili sa 101-93. Nakon prve dvije četvrtine rezultat je bio u potpunosti izjednačen, a onda je stiglo trećih 12 minuta u kojima je Atlanta nadigrala domaćina rezultatom 30-16. Minus od 14 poena nije bio nadoknadiv za indisponirane Pacerse, koji su izgledali stravično loše u tom prvom ogledu. Jeff Teague odigrao je sjajan susret koji je okončao s 28 poena, tri skoka i pet asistencija, a odličan je bio i Paul Millsap s 25 koševa i osam skokova. Kod blijedih Pacersa najbolji je bio Paul George s 24 ubačaja, 10 skokova, pet asistencija i četiri ukradene lopte. Druga utakmica na rasporedu je u utorak, također u Indianapolisu. Oklahoma City Thunder jedina je momčad koja je uspjela obraniti prednost domaćeg parketa u subotu navečer. Thunder je sa 100-86 nadigrao Memphis Grizzliese, no moglo je biti puno kompliciranije da su gosti od prve minute zaigrali kao što jesu u drugom poluvremenu. Naime, Oklahoma City je nakon prve 24 minute igre vodio s 22 poena razlike (56-34), a onda je Memphis dobio treću četvrtinu s 31-13! Nakon malo više od dvije minute igre u posljednjoj dionici ponajbolji igrač Memphisa Zach Randolph zaradio je petu osobnu pogrešku zbog koje je morao na kraći predah. Memphis je u tom trenutku gubio s pet poena razlike, a kada se Z-Bo vratio bilo je već 10. Kevin Durant dokrajčio je goste snažnom završnicom, a susret je okončao s 33 poena, osam skokova i sedam asistencija. Russell Westbrook je pridodao 23 koša, 10 skokova i pet asistencija, dok je Serge Ibaka sudjelovao sa 17 koševa, devet skokova i četiri blokade! Druga utakmica igra se u ponedjeljak u ovoj istoj dvorani u Oklahomi.   NBA doigravanje, prvi krug, 1. utakmice: Istok Indiana Pacers – Atlanta Hawks 93-101 (George 24k, 10s, 5a, Stephenson 19k, 7s / Teague 28k, 3s, 5a, Millsap 25k, 8s) Toronto Raptors – Brooklyn Nets 87-94 (Lowry 22k, 7s, 8a, Vasquez 18k, 4s, 8a, Valančiunas 17k, 18s / Williams 24k, 3a, Johnson 24k, 8s, 4a, Pierce 15k, 4s, 4a)   Zapad LA Clippers – Golden State Warriors 105-109 (Paul 28k, 7s, 8a, Redick 22k, Jordan 11k, 14s / Thompson 22k, 7s, 5a, Lee 20k, 13s) Oklahoma City Thunder – Memphis Grizzlies 100-86 (Durant 33k, 8s, 7a, Westbrook 23k, 10s, 5a / Randolph 21k, 11s, Conley 16k, 11a) ( totalsport )